Design
Możliwości
Najważniejsze cechy
  • Ikona cech ekranu 3" TFT  240 x 400 px
    Proporcje ekranu: 15:9
  • Ikona wymiarów urządzenia 106.00 x 52.00 x 12.90 mm  95.00 g
  • Ikona podstawowych cech aparatu 3.2 Mpx 
  • Ikona cech baterii Li-Ion 1110 mAh 
  • Ikona pamięci RAM 128 MB 
  • Ikona pamięci wewnętrznej (flash) 256 MB 
  • Ikona modelu procesora Brak danych
  • Ikona kalendarza - czasu wprowadzenia na rynek III kwartał 2012
    (13 lat 10 miesięcy temu) 
  • Ikona grubości telefonu i baterii 86.05  C2T  Współczynnik pojemności baterii do grubości
  • Ikona stosunku wielkości ekranu do obudowy Brak danych Współczynnik wielkości ekranu do obudowy
Marka Nokia
Zobacz Telefony Nokia
Model Asha 311
Wprowadzony na rynek III kwartał 2012
(13 lat 10 miesięcy temu)
Cena
Brak informacji o cenach Ustaw alert cenowy
Rodzaj Dotykowy (bez klawiatury)
Wymiary 106.00 x 52.00 x 12.90 mm
Waga 95.00 g
Kolor Brak danych
Wyświetlacz Kolorowy / TFT
64 tysięcy kolorów
240 x 400 px (3.00") 155 ppi
Ochrona wyświetlacza Corning Gorilla Glass
Max. czas rozmów 2G: 432 min. (7.2 h)
3G: 270 min. (4.5 h)
Max. czas czuwania 2G: 711 h (29.6 dni)
3G: 781 h (32.5 dni)
Max. czas odtwarzania Audio: 40 h
Standardowa bateria Li-Ion 1110 mAh
86.05 C2T - capacity to thickness
Szybkie ładowanie Nie
Ładowarka w zestawie Brak danych icon_info
Ładowanie indukcyjne Nie
Pamięć książki telefonicznej 2000 pozycji
Pamięć wbudowana 256 MB
Pamięć dla użytkownika 140 MB
Pamięć RAM 128 MB
Karty pamięci Tak microSD, microSDHC (do 32 GB)
System operacyjny Nokia OS
Interfejs Series 40 6th Edition
Procesor
Zegar procesora: 1.00 GHz
Standardy GSM, UMTS
czytaj więcej
Ekran dotykowy Tak
Dwie karty SIM (DualSIM) Nie
HISTORIA CEN

HISTORIA CEN

INFORMACJE DODATKOWE

INFORMACJE DODATKOWE

  • Pojemnościowy wyświetlacz dotykowy. 3.5 mm AV connector. Nagrywanie z radia.

ZDJĘCIA Z TEGO TELEFONU

ZDJĘCIA Z TEGO TELEFONU


R E K L A M A
APARAT FOTOGRAFICZNY - TYŁ

APARAT FOTOGRAFICZNY - TYŁ

Pierwszy aparat
  • Matryca
    3.2 Mpx
  • Rozdzielczość
    2048x1536 px
  • Zoom cyfrowy
    4x
  • Lampa błyskowa
    Nie
  • Rozdzielczość video
    640x480
  • Formaty video
    H.263, MPEG4 - 25 fps
  • Dodatkowe
    FF
CZUJNIKI

CZUJNIKI

  • Akcelerometr
    Tak
  • Zbliżeniowy
    Tak
  • Światła
    Tak
  • Magnetometr
    Nie
  • Żyroskop
    Nie
  • Barometr
    Nie
  • Wysokościomierz
    Nie
  • Grawitacyjny
    Nie
  • Efektu Halla
    Nie
  • Skaner tęczówki
    Nie
  • Czytnik linii papilarnych
    Nie
  • Termometr
    Nie
  • Higrometr
    Nie
TRANSMISJA DANYCH

TRANSMISJA DANYCH

  • HSDPA
    14.40 Mbit/s
  • HSUPA
    5.76 Mbit/s
  • HSPA
    Tak
  • HSPA+
    Nie
  • GPRS
    Tak
  • EDGE
    Tak
  • Bluetooth
  • Profil A2DP
    Tak
  • WiFi
    Tak v802.11 b/g
    czytaj więcej
  • DLNA
    Nie
  • IrDA
    Nie
  • USB
  • Moduł GPS
    Nie
  • Obsługa A-GPS
    Nie
  • 
    R E K L A M A
KOMUNIKACJA I WIADOMOŚCI

KOMUNIKACJA I WIADOMOŚCI

  • Poł. oczekujące
    Tak
  • Poł. konferencyjne
    Tak
  • Przekierowania
    Tak
  • Push To Talk
    Nie
  • Instant Messenger
    Tak
  • SMS
    Tak
  • Pamięć SMS
    Brak danych
  • MMS
    Tak v1.3
  • Słownik
    Tak T9
  • Klient e-mail
    Tak
  • Protokoły e-mail
    POP3, IMAp4, SMTP
  • Czytnik RSS
    Tak
MULTIMEDIA

MULTIMEDIA

  • Radio
    Tak z RDS
  • Obsługa mp3
    Tak
  • Głośniki stereo
    Nie
  • Audio Jack
  • HD Voice
    Tak
  • Formaty dźwięku
    AAC, AAC+, AMR, WAV, WMA
  • Java
    Tak MIDP 2.1
  • Videotelefon
    Nie
  • 
    R E K L A M A
PIM I FUNKCJE DODATKOWE

PIM I FUNKCJE DODATKOWE

  • Zegarek
    Tak
  • Stoper
    Nie
  • Alarm
    Tak
  • Kalkulator
    Tak
  • Organizer
    Tak
  • Kalendarz
    Tak
  • Tryb samolotowy
    Tak
  • Dane i faks
    Tak
  • Wybieranie głosowe
    Nie
  • Głośnomówiący
    Tak
  • Dyktafon
    Tak
  • Vibra
    Tak
WYKRES POPULARNOŚCI

WYKRES POPULARNOŚCI

    Wykres zmian popularności telefonu Nokia Asha 311
    Wykres zmian popularności telefonu
    Nokia Asha 311

Wasza ocena

6,65
icon_info
Ogólne
6,65
Design
6,66
Możliwości
6,64
Ocen: 293 |  Wizyt: 552028 |  Popularność: 0,00%
Ocen: 293 |  Wizyt: 552028 |  Popularność: 0,00%

Kup: Nokia Asha 311

Przepraszamy. Nie znaleziono produktu.

Kup akcesoria do telefonu:

  • Kup powerbank do swojego telefonu. Kup słuchawki do swojego telefonu. Kup ochronę wyświetlacza do swojego telefonu. Kup adapter do swojego telefonu. Kup etui do swojego telefonu. Kup kartę pamięci do swojego telefonu.
  • Kup w naszym sklepie partnerskim. Możemy otrzymać niewielką prowizję partnerską, jeśli dokonasz zakupu za pomocą tego linku.
    Ceny podawane są wyłącznie informacyjnie. Serwis mGSM.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Przed zakupem sprawdź wiarygodność sklepu.

R E K L A M A
Mimo iż staramy się, aby wszystkie informacje i dane techniczne dostępne w serwisie mGSM.pl były aktualne i prawdziwe, nie możemy jednak zagwarantować, że takie są w rzeczywistości. Dlatego też, jeśli zauważyłeś błąd w prezentowanych danych, prosimy

R E K L A M A

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W telefonie Nokia Asha 311 nie ma możliwości ładowania indukcyjnego. Ładowanie możliwe jest wyłącznie przy wykorzystaniu ładowarki przewodowej. Telefony z ładowaniem indukcyjnym można znaleźć dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej.
Dual SIM nie jest dostępny w tym urządzeniu. Nokia Asha 311 ma możliwość wsadzenia jedynie jednej karty SIM. Urządzenia z dwoma slotami na karty SIM można znaleźć w naszej wyszukiwarce zaawansowanej.
Niestety, Nokia Asha 311 nie obsługuje standardu 5G. Telefony z 5G można znaleźć w naszej wyszukiwarce zaawansowanej. Jeżeli szukasz najlepszych urządzeń obsługujących 5G, zajrzyj do naszego rankingu top 10 urządzeń z 5G.
Opinie nie są weryfikowane.
Zobacz wszystkie opinie
icon up
39,2% 
icon down
 36,3% 
icon unknown opinion
 24,5% 
Opinia pozytywna

Leonard

Piszę tę opinię w czerwcu 2026 r. Jest to model Nokii jedyny w swoim rodzaju, ma kilkanaście lat i obecnie produkowane marki typu Maxcom, myPhone i inne nie dorastają Nokii 311 do pięt. Po tylu latach bateria działa jak nowa, dotyk na całej powierzchni ekranu działa wręcz idealnie, zdjęcia są bardziej niż dobre, biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy. Bez cienia wątpliwości jest to telefon ponadczasowy, dzisiejszy smartfon po dwóch latach to obraz nędzy i rozpaczy, bez namierzania, podsłuchiwania, minimalne usterki technologiczne nie są warte wspomnienia, mój spadł mi co najmniej kilkaset razy w ciągu 14 lat i działa do dzisiaj super komfortowo. Pozdrawiam wszystkich fanów tej marki.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

Kuba!obiesye

Fajowy. Używam go już 4 lata. 2 lata temu pękła szybka. Nie wymieniałem, bo działa. Polecam serdecznie! Jak komuś pęknie szybka, to radzę nie wymieniać bo nie warto szkoda kasy bo można kupić coś fajnego do tego telefonu np. kejsa, czy coś takiego. Polecam ten telefon, bo to najbardziej niezniszczalny.

Opinia pozytywna

sandra

użytkuję telefon od 3 miesięcy. Na początku szału dla mnie nie zrobiła bo mam samsunga z androidem, ale po bliższym poznaniu się z nokią asha 311 stwierdzam że telefon jest po prostu świetny ma pewne wady jak każdy ale może zaczniemy od plusow
POZYTYWY
- estetyczny wygląd
- wyświetlacz bardzo płynnie reaguje na dotyk
- szybkie ładowanie aplikacji bez zawieszania i błędów
- przejrzysty interfejs użytkownika
- łatwa w obsłudze
- dobrze leży w dłoni
- lekka
- nie trzeba kombinować w ustawieniach wyświetlacza bo i na słońcu i w pomieszczeniach bardzo dobrze wszystko widać
- stabilna obudowa, nic nie lata nie ma luzu na tylnej klapce nie trzeszczy
-dobrze łapie zasięg wifi internet śmiga jak szalony
- głośna
- mimo małych rozmiarów wyświetlacza wygodnie piszę się smsy na klawiaturze qwerty i numerycznej
- dobra jakość zdjęć mimo aparatu 3,2 mpix
- wytrzymala bateria przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje około 5 dni bez ładowania
- niska cena przy dośc dobtych parametrach technicznych
NEGATYWY
- problem z bluetooth. Wysyła pliki na inne urządzenia natomiast nie mogę z np samsunga wysłać nic na nokię
- oprogramowanie nokii mogłoby być bardziej dopracowane nie których apk nokia nie obsługuje tj. GG czekam na aktualizacje i wsparcie dla tego modelu
- czasem gubi zasięg sieci (być może z winy operatora)
- czasem sama z siebie się restartuje(bardzo rzadko, ale jednak)
- brak lampy przy aparacie foto uniemożliwia robienie zdjęć w nocy lub przy słabym oświetleniu

Podsumowując ten model nokii jest naprawdę w porządku. polubiłam ją, nawet wolę korzystać z niej niż z samsunga bo nie mam historii typu wymuś zamkniecie dla aplikacji jakiejkolwiek nadmienię, że w samsungu S II mam to na porządku dziennym nawet podczas próby wykonania połączenia nie jest spowodowane to brakiem pamięci jakiś trefny model mam bo z oprogramowaniem jest wszytko w porządku. Polecam ten telefonik bo naprawdę przy bliższym poznaniu zyskuje i zadowoli każdego o ile nie oczekujemy od niej aby nagle stała się naszym przenośnym komputerem dla takich osób polecam tablety my mówimy o telefonie .
Warto w nią zainwestować:D a co do negatywnych wypowiedzi to radzę uzywać telefonu dłużej niż tydzień a nie po 3 dniach wstawiac komentarz i traktować go wedle zaleceń producenta bo w innym wypadku nawet galaxy S4 bedzie zły, niedobry i w ogóle.


R E K L A M A
Opinia pozytywna

mmarekian

Właśnie dostałem taką Nokię 311 i chcę się podzielić mymi spostrzeżeniami o niej . Otóż gdy go naładowałem i próbowałem uruchomić zaczęło się , że wypadła mi mikropamięć i za cholerę nie modłem włożyć ramki w zawiasy , udał się dopiero jak posłużyłem się lupą zegarmistrzowską . Najlepiej jej nie wyciągać jak to nie jest konieczne choć w instrukcji piszą by ją załóżyć (?) . Podobnie dość złośliwe jest wkładanie karty głównej . Potem gdy zacząłem go poznawać już po kilku chwilach doszedłem do przekonania , że to wielka przereklamowana hała i straciłem do niej sympatię . Przed oddaniem jednak postanowiłem dokładnie zapoznać się z instrukcją i funkcjami i radykalnie zmieniłem zdanie . Pomimo że jesteem już raczej starszym człowiekiem jest bardzo funkcjonalna i jedyną jej wadą jest to , że ja mam za gruby i lekko niesprawny kciuk ( po zranieniu ) i muszę często używać drugiej ręki . Ktoś napisał , że trudno jest ustawić tapetę i inne jakieś wymysły . Nie ma nic prostszego niż ta operacja i jest chyba najprostsza z możliwych podobnie kest z instalacją innych pozycji . Poza tym ma dobry zasięg , dobre i długie zasilanie z baterii a krótkie ładowanie i jest jednym z najlpeszych aparatów jakie miałem dotychczas . Jak dla mnie to ma tylko za słaby aparat , bo moja poprzednia Nokia N-3 miała 5,0 a nie 3,2 jak ta . Polecam wszystkim , tylko się nie zniechęcajcie za szybko .

Opinia pozytywna

chipo

Nie wiem co chcecie od tego telefonu, jest moim zdaniem super, dobrze łapie zasięg, nawet w kiepskich warunkach, jest poręczny, szybki (nie muli tak jak wiele androidowych klocków). Niezaprzeczalnymi zaletami tego modelu są ponadto jego prostota, wygodne menu (nawet dla osób starszych) poprawny dotyk, oraz długa praca baterii (3-4 dni) na jednym ładowaniu, nawet przy skaczącym zasięgu... a jak wiadomo ten morduje baterie w telefonach bardzo szybko. Przy odrobinie szczęścia w zasięgu 3G jest szansa na czyściutki głos niewiele odbiegający od HD Voice dostępny w dużo droższych modelach telefonów. Ponadto Nokia Asha 311 dostała aktualizację symbiana w maju 2013... obecny soft to RM-714 v7.36, podejrzewam, że usunięto w nim wiele przypadłości softu, o których pisali przedmówcy. Ja osobiście przy starszym sofcie wad nie zauważyłem, a nowy działa równie stabilnie i bezawaryjnie. Myślę, że model jest ten nie doceniany przez wielu, bo nie ma takiej elastyczności personalizacji jak słuchawki z androidem, ale moim zdaniem w tym modelu to zaleta, a nie wada. Jednym słowem - Polecam!

Opinia pozytywna

ooo

Pesymist nie rozumiem twojego ostatniego zdania, o tym, że nokia ma nie produkować takich telefonów, nie jest to telefon za duże pieniądze więc nie spodziewaj się nie wiadomo czego, jest to bardzo fajny smartphone, a ty pewnie od razu byś chciał, amoleda, androida, i ... kup sobie coś z wyższej półki np. jakąś lumie ,a nie marudzisz na telefon, który po prostu nie spełnia twoich wymagań. Kupiłem sobie właśnie tą nokie na allegro za 350 nową i jest naprawdę dobra jak dla mnie, wifi chodzi dobrze, ekran również szybko reaguje na dotyk, jest ładny, bez problemu chodzą na nim gry nie tną się, mam go od miesiąca i nie żałuje zakupu mimo, że nie jest to już ta sama nokia co kiedyś fińska ale cóż i tak lepsza niż jakiś sony, samsung. Polecam ten telefon jest na prawdę fajny mi z pewnością posłuży trochę czasu. Jedyne do czego można się przyczepić to brak lampy błyskowej i dość ubogie wyposażenie, brak kabla USB, płyty CD, i trochę lepszych słuchawek, ale zawsze do można się przyczepić do jakiegoś telefonu, polecam!

Opinia pozytywna

Madlene

Jestem posiadaczką tego telefonu od ponad miesiąca i nie mogę się skarżyć. Telefonik przyjemny, wygodny w obsłudze, wszystko w nim działa jak należy. Wiadomo, to smartfon z niższej półki i nie ma co spodziewać się po nim wielkich fajerwerków, albo porównywać np. do Lumii. Nokia wypuściła ten model na rynek nie dlatego, że się jakoś "uwstecznia" (co niektórzy tutaj sugerowali), ale zrobiła to z myślą o użytkownikach, którzy chcą mieć telefon z opcjami smartfona, ale nie stać ich na drogie cacka. To z założenia miał być taki tani smartfonik dla mas, hit niedrogich abonamentów ;) I jako taki się sprawdza. Jeśli nie masz wyśrubowanych wymagań względem telefonu, a myślisz o kupnie dotykowca, ten model jest godny polecenia. Jeżeli natomiast marzysz o smartfonach z górnej półki i jesteś gotowy wydać na nie konkretne pieniądze, to takim telefonem jak Nokia Asha 311 nawet nie zawracaj sobie głowy ;)


R E K L A M A
Opinia negatywna

Leon

Mam ten telefon od listopada 21012 roku i do tej pory nie miałem powodów do narzekań. Ale dziś mi wykręcił taki numer że głowa boli. Telefon mam w sieci Plusa, wyłączone wszystkie połączenia GPRS, w ogóle nie korzystam z internetu w telefonie. I dobrze że dzisiaj zaglądnąłem do Plus online i nie wierzę własnym oczom, od wczoraj telefon sam nawiązał połączenie GPRS i już mam naliczone 60 zł. Natychmiast telefon do Biura Obsługi i miła pani mówi że dotykowe telefony tak mają, nawet producent o tym ostrzega na opakowaniu. Ale dlaczego do cholery ja mam za to płacić, nic nie włączałem, żadna ikona nie informowała o tym na wyświetlaczu, licznik połączeń w telefonie pokazuje 0 (zero) danych.
Nie wiem co by było gdybym się nie zorientował o połączeniu, jaką kwotę by mi telefon nabił i kiedy by się rozłączył. Oczywiście będę składał reklamacje ale to dopiero po otrzymaniu faktury.

Opinia pozytywna

Nik

Patrze na poprzednie komentarze z politowaniem. Takich znawców jak wy jest niestety całkiem sporo, a więc sprostuje i nadam własną opinie.

@leon - Jest to jeden z lepszych kroków Nokii jakie teraz zrobiła. W końcu zrozumiałem nową politykę firmy...
@czosnek - znany... -... Asha'e oparte na niezawodnej platformie S40 powinny być sporo stabilniejsze niż Symbianowce, a tym bardziej intryguje "nakładka "Asha UI"...
@szeryf - Telefon ma konkurować z tanimi telefonami innych firm, których rozdzielczość rzadko przekracza 320x240. Tak nawiasem naucz się najpierw rozróżniać Nokia OS, od Nokia Anna/Belle czy innego Symbiana, a dopiero później pisz...
@Przemek R -.. topowa to jest np Lumia 8/900, Asha jest czystą budżetówką.

Może i powiało fanbojstwem i może nie jest ono dobrą odpowiedzią na hejterstwo, ale starałem sie sprostować komentarze kolegów niżej.

Opinia pozytywna

Pitter

Kupiony jako pierwszy tel. dla dziecka. Wymagania: tani, dotykowy ekran, coby od innych w klasie nie odstawał, angry birds, prosty system do opanowania przez kilkuletnie dziecko. nie bez znaczenia, że pieniądze z doładowań zużywane są na własne potrzeby, a nie ku chwale i zysku sieci na "samoaktualizacje" telefonu. W prosty sposób stworzyliśmy i zainstalowaliśmy własny motyw (zmiana kolorystyki, niektórych elementów graficznych i ikonek). Piszecie, że słaba bateria: na kilkunastogodzinnej wycieczce jako jeden z nielicznych rodziców miałem cały czas kontakt z dzieckiem - w androidach baterie się wyczerpały (bo to i gry, muzyka i zdjęcia). Małe rozmiary pasują do małych rączek, dodatkowo założyliśmy smyczkę. Dziwne, ale dziecku nie przeszkadza słaba jakość zdjęć. Telefon spełnia w pełni oczekiwania dziecka. Dla siebie natomiast bym go nie kupił.



Ostatnio przeglądane

mGSM.pl na YouTube

mgsm-premium-icon-small KONTO PREMIUM od 4,92
zł/mies